Jak začít sportovní kariéru?

Najtěte si co nejbližší sportoviště.
je to velmi podobné jako u jiných sportů. Nejlepší pro začátek je se rozhodnout, kde je pro vás nejvýhodnější sportovat. To znamená místo kde bydlíte nebo prostě trávíte většinu času. Protože pokud chcete vážně trénovat, je dobré netrávit čas cestou, ale sportem.

Domluvte se se sportovním oddílem.
Na sportovišti je většinou nějaký sportovní oddíl. A pokud ne někdo tam někoho bude znát, kdo v oddíle je. Popravdě pokud sportoviště nemá oddíl, není to ideální místo pro rozvíjení sportovní kariéry. A pokud možno, poohlédněte se jinde.
Seznam sportovních oddílů najdete na stránkách Českého Svazu Vodního Lyžování a Wakeboardingu. Vždy do klubu zavolejte nebo napište. Často se stává, že oddíl má jiné sídlo než je sportoviště, tak jako je to třeba v našem případě. Máme sportoviště v Chomutově a v Praze na Hostivaři a sídlo v Praze na Smíchově.
Kontakt, který navážete s oddílem, vám vše vysvětlí a pomůže a nakonec zaregistruje do oddílu. A pokud ne, tak kontaktujte wakeboardového managera pro ČR. Linda Kölblová viceprezitent a sportovní manažer pro wakeboarding linda.kolblova@gmail.com.

V kolika letech se můžu přihlásit?
Je jedno jestli chcete přihlásit svoje děti, třeba už v 5-ti letech a nebo vám je 35 let. Určitě můžete kdykoliv, protože v jakémkoliv věku si najdete v oddíle parťáka a kamaráda s kterým budete moci trénovat a tím se zlepšovat a posouvat svoje hranice. Například v našem oddíle jsou jak děti, tak i kluci a holky nad 35 let. Ono totiž když to zkusíte, zjistíte si budete rozumět se všemi.

Můžu být současně ve dvou klubech?
Ano to můžete ale ten druhý klub musí být pro jiný sport :))))))
Prostě ve dvou wakeboardových oddílech být nemůžete. Můžete s nimi trénovat, ale nemůžete za ně vystupovat. Je to stejné jako by Jaromír Jágr hrál za Floridu Panters a New York Rangers současně. Prostě to nelze.

Co potřebuju ke vstupu do oddílu?
určitě potřebujete vstupní zdravotní prohlídku.
Zaplatit členský příspěvěk v řádu od 200 Kč do max 1000 Kč ročně.
A v případě závodění především na mezinárodní úrovni, souhlasit s namátkovými kontrolami na drogy Antidopingovým výborem.
Je dobré mít vlastní vybavení, ale například pro děti je vybavení v oddílech připravené. A pokud ne tak to taky oddíle něco značí.
Vybavení Vám oddíl zapůjčí na tréninky závody za mírný poplatek a nebo zdarma. To už záleží jak silné partnery oddíl má.

Jak často jsou tréninky?
Standardně jsou trénink 2x až 3x týdně cca na 1-2 hodiny. Ale samozřejmě pokud se chcete rychle zlepšovat, tak jde i více. Samozřejmě nejde trénovat každý den. To by to vaše tělo brzy dalo najevo, že se mu to nelíbí. Podrobný doporučený tréninkový plán pro vás a váš věk vám doporučí trenér.

Kdy můžu na první závody?
na závody můžete hned po registraci v oddíle a po té až vás oddíl zaregistruje na svazu. Je to otázka několika dnů. Pokud začínáte taj na první závody je dobré jít hned jak se budete dobře cítit při jízdě a objedete s přehledem celý vlek a nějakou překážku. Nemusíte se bát, že to bude trapné, protože i my jsme někdy začínali stejně. Každý prostě někdy začínal. Mistr světa měl určitě na začátku podobné úvahy. Prostě začněte brzo, ať si zvyknete na atmosféru a době kdy už budete fakt hezky jezdit nemáte trému ze závodního prostředí a lidí kolem.
Navíc právě na závodech potkáte závodníky vrstevníky s kterými můžete také trénovat. A to je vůbec nejlepší!

Nezapomeňte na doprovodný tréninkový program!
Ať využijete služeb a kontaktů oddílu nebo kontakty svoje, je dobré se jako u všech sportů věnovat regeneraci, fyzioterapii, dobrému stravování a pokud možno gymnastice jako doprovodnému sportu. Také je dobré si udělat pojištění. Se vším vám jistě rádi pomůžou v oddíle.

A ještě jedna důležitá věta na závěr.
Těšíme se na vás na tréninku a když né tam, tak na závodech, protože česká wakeboardová scéna je jedna velká rodina.

Jaké jsou pravidla vlekového wakeboardingu?
odkaz na pravidla pro vlekový wakeboarding

Kontakt na náš oddíl:
Water Sports Club z.s.
Na Václavce 1202/10
110 00 Praha 5
Česká Republika
ičo: 22817123
telefon: +420 778 500 800
email: info@wakemag.cz

Více informací o našem oddíle.