Historie Vleku...

Wake Chomutov je první vodno-lyžařský vlek vyrobený a postavený v tehdejší ČSSR. I když je to celkem o prsa. Vlek byl postaven v roce 1989 a ani ten proces zprovoznění nebyl snadný.
Když teď nad tím tak přemýšlím, tak měli chlapy velkou odvahu nebo nekonečný entuziazmus. Vlastně něco co nás většinu lidí u vody spojuje. A netýká se to jen wakeboardingu, protože vlek sloužil vodnímu lyžování. Podle dostupných informací byl vlek postaven pro horníky, jako prostředek rekreace po těžké práci v dole. Když se podíváte na mapu vleků, tak uvidíte Havířov, Stráž pod Ralskem a Hlučín a právě Chomutov. Všechny tyto vleky vznikalyjako jediné pro vodní lyžování právě v lokacích plných horníků. A právě ten zápal a odhodlání zřejmě posunul chlapy v Chomutově k činu. I když měli mnoho informací jak má vlek vypadat a fungovat, byli to jen informace bez technických podkladů.A takse jim nepovedlo vlek rozběhnout svépomocí a bylo třeba pro roztočení vleku využít služeb tehdy jediného výrobce vleků, Německou firmu Rixen.
Po sériitechnických problémů od roku 2015 do roku 2019, město jakožto vlastník správně rozhodlo, že je třeba udělat velký krok a celý vlek zrekonstruovat. Na podzim 2019 a na jaře 2020 prošel kompletní rekonstrukcí. Dá se říct, že vlek byl postaven téměř zbrusu nový.
Tentokrát celou operaci provedl jediný český výrobce vodních vleků, společnost Wakemaster. Vlek je například vybaven průmyslovým dotykovým monitorem pro ovládání vleku, kde si například operátor nastaví po kolika projetých kolech má systém jezdce stáhnout z vleku a třeba pustit nového jezdce na vodu. Tentokrát je vše řízeno kompletně průmyslovým počítačem.
Vlastně je teď zajímavá otázka kdo je výrobcem vleku. Parta horníků nebo Rixen a nebo Wakemaster? Každý z nich má jistě svůj velký podíl. A my jsme rádi, že je vlek opět ve skvělé kondici. Na vleku se vystřídalo již několik lidí a určitě nejznámější jméno spojené s tímto vlekem OTTA.
Tehdejší sláva vleku, na který jezdili lidé z velkého okolí. Jízda na lyžích či disco talířích bylo počítána na kola. Podobně jako kolotoče. Tyto krásné vzpomínky a mnoho dalších má mnoho kluků a holek, kteří jsou dnes v dospělém věku.
Tak snad se nyní podaří dosáhnout minimálně stejných úspěchů a nebo je v lepším případě překonat.

PS: (prosíme pokud by někdo z vás kdo čtete tyto řádky má něco k tomuto příběhu, například ví kdo ten vlek konkrétně z chlapů stavěl, nebo se podílel, nebo jak to vlastně tenkrát přesně bylo, tak ať nám třeba napíše nebo zavolá nebo se u nás zastaví na družný rozhovor, tak budeme opravdu moc rádi. Děkujeme)

Nabídka Práce

Chtěl/a by jsi být součástí našeho týmu a trávit léto u vody mezi super lidmi a sportovat? 

U nás můžeš být v týmu na vleku jako operátor, pomocný operátor, technik, trenér. 
Ale také v půjčovně a nebo na baru a u přípravy jídla. Pracujeme celé léto a věř tomu, sice se u nás musí pracovat, ale atmosféra je zábavná. Hlavně žádný stres. 

Pošli nám informace o sobě a proč by jsi chtěl/chtěla pracovat u nás a my se ti moc rádi ozveme. 

Chci být v týmu
Instagram has returned invalid data.