Chci být ještě lepší wejkař :)

Pokaždé když slyšíme, že to někoho začalo bavit a bude jezdit častěji, cítíme že se k nám pomalu blíží další nový kamarád. Přesněji budoucí kamarád. Ono to totiž na vleku funguje tak, že jak se říká „místňáci“ nebo „locals“ jsou prostě kluci a holky, kteří jsou na vleku skoro každý den. Taková partička je srdcem celé naší rodiny. Nejčastěji se schází odpoledne až v podvečer a jezdí až dokonce. Někdy jim i trochu zvedáme rychlost vleku, protože jsou jezdecký nároční, ale není to pravidlo. A právě tahle partička mísťnáků je to podle nás klíč k posunu v ježdění, pro toho kdo chce na vleku trávit cele léto. Bez trénování každý několikrát týdne se totiž nezlepšíte. Protože právě tihle kluci a holky jsou ti co jezdí nejčastěji, tím pádem je snadno potkáte, vám určitě rádi poradí co máte dělat jinak nebo co máte zkusit. Oni totiž jak jezdí často tak, už mají opravdu hodně zkušeností. Nekteří jsou i závodníci.
A co je nejdůležitější, všichni mají většinou super povahu a velmi rádi vám poradí a pomůžou a nikdy neodmítnou prosbu o radu. Jsou to prostě super lidi. A když budeš jednou mezi nimi, nezapomeň na tyhle slova a buď jako oni. Pomáhej a buď kamarád. Protože pokud budeš mít opravdu chuť jezdit stane se z tebe časem vlastně jeden z nich. Důležité je, aby jsi se k nim choval s úctou a pokorou jinak ti před sebou zavřou dveře. A až skočíš první backroll nebo uděláš pořádný trik, pochopíš proč se ti to vyplatilo :).

A jak se s nimi seznámit?

Tak zaprvé nebuď kokot. To hned poznají a máš smůlu. Nevnucuj se, ale neboj se jezdit s nimi co to jen půjde. Rozhodne tě nevyženou. A věř, že za par dní si tě někdo všimne s začne se s tebou bavit. Nebo s někým z nich prohoď par slov sám.

Dost často mezi nimi bývá i nějaký trenér. A s tím se domluv na pár lekcí a uvidíš ten fofr jak za par týdnu budeš o milion procent dál.

A nezapomeň slušně pozdravit ☺️☺️☺️